Jaki jest najtańszy sposób wykończenia podłogi piwnicy?

Zapytany przez: Erzsebet Wyder | Ostatnia aktualizacja: 1 kwietnia 2020 r.
Kategoria: jakość środowiska w domu i ogrodzie w pomieszczeniach
4,3/5 (3 594 odsłon . 35 głosów)
Tanie pomysły na podłogi w piwnicy
 1. Farba epoksydowa i betonowa. Farba jest zazwyczaj najtańszą opcją podłogi w piwnicy.
 2. Bejca i uszczelniacz do betonu. Bejca do betonu to kolejna niedroga opcja.
 3. Linoleum lub winyl.
 4. Podłogi z płytek ceramicznych.
 5. Maty gumowe i piankowe.
 6. Tradycyjne podłogi dywanowe .
 7. Laminat lub Drewno Konstrukcyjne.

Mając to na uwadze, jaka jest najlepsza podłoga na cementową podłogę piwnicy?

Ponieważ eksperci od podłóg generalnie odradzają instalowanie tradycyjnych listew lub desek z twardego drewna poniżej poziomu gruntu, sześć najlepszych opcji podłóg piwnicznych na betonie to:

 • Drewno.
 • Laminat.
 • Wykładzina podłogowa.
 • Płytka winylowa.
 • Płytki ceramiczne.
 • Płytka gumowa.

Wiedz też, czy podłoga z desek winylowych jest dobra do piwnic? Podłoga z desek winylowych jest trwalsza od korka lub bambusa, co czyni ją doskonałym wyborem, jeśli podłoga w piwnicy ma duży ruch. Niektóre luksusowe panele winylowe mają wyjątkowo grubą warstwę wierzchnią, która jest jeszcze trwalsza i odporna na zadrapania i drobne zadrapania.

Warto również wiedzieć, jaka jest najtańsza opcja na podłogę?

Najlepsze ekonomiczne opcje podłóg kuchennych

 • Laminat. Podłogi laminowane są coraz szerzej stosowane w innych pomieszczeniach w domu, ale są niedrogą opcją w przypadku podłóg kuchennych.
 • Płyta winylowa. Podłogi winylowe to jedna z najbardziej przystępnych cenowo podłóg kuchennych.
 • Korek. Korek to dobrze strzeżony sekret w świecie podłóg kuchennych.
 • Płytki ceramiczne.
 • Linoleum.
 • Beton bejcowany.

Czy można kłaść podłogę laminowaną w piwnicy?

Laminat jest w prosty w installpieces że zatrzaskują się razem, dzięki czemu montaż podłóg cinch.Conventional laminat jest jeszcze opcja dla piwnic, ale będzie to wymagać instalacji asub- piętrze, w celu uniknięcia uszkodzenia wilgoci.

Znaleziono 35 odpowiedzi na podobne pytania

Czy dywan jest dobry do piwnicy?

Dywan to świetna opcja pokrycia podłogi do wykończonej piwnicy z kilku powodów. Dywan jest ciepły, miękki i wyściełany, dzięki czemu idealnie nadaje się do pokrycia podłogi coldcementowej.

Czy można zainstalować podłogę winylową na nierównej podłodze?

Winyl i Linoleum
Dostępne w arkuszach i płytkach podłoga winylowa jest łatwa w montażu i dobrze sprawdza się na nierównych powierzchniach. Mimo że nie jest tak elastyczny jak dywan , winyl nadal łatwo dopasowuje się do kształtu podłogi pod nim .

Czy można położyć linoleum na cementowej podłodze?

Beton : Arkusze winylowe mogą być instalowane na betonie, jeśli powierzchnia betonu jest czysta, gładka i sucha. Napraw wszelkie dziury lub pęknięcia. Wysokie miejsca możesz obniżyć za pomocą młynka. Podłogi linoleum lub winylowe : Arkusze winylowe można układać na starym linoleum lub wykładzinie winylowej, jeśli istniejąca podłoga jest w dobrym stanie.

Czy potrzebuję podkładu w mojej piwnicy?

Podczas gdy podłoże nie jest konieczne, aby zwiększyć wytrzymałość konstrukcyjną, gdy będziesz układać wykończoną podłogę na płycie betonowej (jak w przypadku przebudowy piwnicy ), podłoże na betonie oferuje dwie inne zalety: Kontrola wilgoci. Przed położeniem podłoża należy zainstalować paroizolację z folii z tworzywa sztucznego.

Czy pleśń może rosnąć pod winylową podłogą z desek?

Może cię zaskoczyć informacja, że pod podłogą winylową można znaleźć pleśń – nie tylko na winylu , ale pod nią. Cóż, można. Czasami można znaleźć pleśń pod deskami podłogowymi. Pleśń często rośnie w ukrytych miejscach.

Czy podłogi winylowe są toksyczne?

Ostatnie badania wykazały, że większość podłóg winylowych wykonanych z przetworzonego plastiku zawiera toksyczne ftalany, ołów, kadm, bromowane środki zmniejszające palność i inne toksyczne chemikalia. Te chemikalia mogą przyczyniać się do zanieczyszczenia powietrza w pomieszczeniach, unosząc się z podłogi do powietrza i kurzu w domach.

Jaka jest najlepsza podłoga za te pieniądze?

Rodzaje podłóg do rozważenia
 1. Drewno liściaste. Lite drewno od dziesięcioleci jest jednym z najpopularniejszych rodzajów podłóg w USA.
 2. Drewno konstrukcyjne. Podłoga z drewna warstwowego wygląda jak lite drewno, ale jest wykonana w inny sposób.
 3. Bambus.
 4. Płytki ceramiczne.
 5. Laminat.
 6. Płyta winylowa.
 7. Linoleum.
 8. Korek.

Ile kosztuje wykładzina w pokoju 12x12?

Typowe koszty : Ceny wahają się od 2 USD za stopę kwadratową za najtańsze wykładziny, w tym za samoprzylepne płytki dywanowe , do nawet 100 USD za wysokiej klasy lub niestandardowy projekt. Godna wykładzina andpadding można zazwyczaj instalowany na 19- $ 38 a $ jard kwadratowy lub 300- $ $ 600 za pokój 12x12 -foot.

Jak nazywają się podłogi ze sztucznego drewna?

Podłogi laminowane ( zwane również pływającymi płytkami drewnianymi w Stanach Zjednoczonych) to wielowarstwowy syntetyczny produkt podłogowy połączony w procesie laminowania. Podłoga laminowana imituje drewno (lub czasami kamień) z fotograficzną warstwą aplikacji pod przezroczystą warstwą ochronną.

Jaka jest trwałość podłogi laminowanej?

Średnia długość życia dla podłóg laminowanych isbetween 15 i 25 lat, ale może różnić się od tak krótki, jak 10 yearsto tak długo, jak 30 lat. Różnica w oczekiwanej długości życia zależy od jakości posadzki , prawidłowego montażu i natężenia ruchu.

Czy taniej jest dywan lub podłoga laminowana?

Koszt dywan jest zazwyczaj znacznie tańsze niż koszt paneli podłogowych, podłóg laminowanych, ale ma tę zaletę, że jest bardziej trwałe i łatwiejsze do czyszczenia i rzadziej cierpią weatherdamage.

Czy podłogi winylowe czy laminowane są lepsze?

Podłogi laminowane , podobnie jak panele winylowe , są również niezwykle trwałe i są dobrym wyborem do domów z dziećmi i zwierzętami. Podłogi laminowane są lepsze pod względem blaknięcia. Chociaż laminat może blaknąć pod wpływem światła słonecznego przez dłuższy czas, jest bardziej odporny niż podłogi winylowe .

Jaka jest najlepsza podłoga do domu?

Płytka ceramiczna lub porcelanowa
Płytka od dawna jest najlepszą opcją do łazienek, ale nabywcy domów uwielbiają ją również w codziennych jadalniach, kuchniach, korytarzach, przedpokojach, błotniakach i pralniach. Jeśli chodzi o opcje kolorystyczne i ogólne, płytki są zdecydowanie najbardziej wszechstronnym materiałem podłogowym .

Jaka podłoga jest najłatwiejsza do samodzielnego montażu?

Sprawdź te 7 łatwych opcji podłóg DIY:
 • Podłogi winylowe Peel-and-Stick. Samoprzylepne płytki winylowe można montować szybko i łatwo.
 • Podłogi z płytek dywanowych.
 • Pływające podłogi winylowe.
 • Podłogi z laminowanych desek.
 • Podłogi z drewna inżynieryjnego.
 • Malowane podłogi drewniane.
 • Posadzki betonowe barwione.

Czy podłogi laminowane są toksyczne?

Podłogi laminowanetoksyczne , ponieważ klej do drewna i warstwa wierzchnia zawierają i emitują szkodliwe dla zdrowia chemikalia. Ta duża amerykańska firma sprzedawała podłogi laminowane, które przekraczały bezpieczne poziomy emitowanego formaldehydu.

Czy podłoga piwnicy powinna być ocieplona?

Jeśli piwnica jest używana jako przestrzeń magazynowa lub mieszkalna, musi być utrzymywana w suchym miejscu, aby uniknąć pleśni i roztoczy. Piwnice powinny być izolowane na obwodzie – nie powinny być izolowane między piętrami .

Jak mogę zaizolować moją betonową podłogę?

Izolujące podłogi betonowe można obsługiwać na dwa sposoby. Można dołączyć podkłady drewna na podłogę, luk fillthe z izolacją z pianki sztywnej, a następnie zastosować yourfinish podłogi. Lub, jak wyjaśniono poniżej, możesz pokryć płytę izolacją ze sztywnej pianki, dodać dwie warstwy sklejki, a następnie dodać wykończoną podłogę.