Czym jest od krawędzi do krawędzi w dzianiu?

Zapytany przez: Aleksejs Kiefer | Ostatnia aktualizacja: 1 lipca 2020 r.
Kategoria: hobby i zainteresowania robótki ręczne
3,9/5 (198 wyświetleń, 9 głosów)
Do wyboru są dwie metody: szew brzeg do brzegu i szew tylny. Szew od brzegu do brzegu jest przydatny w przypadku lekkich dzianin, ponieważ jest prawie niewidoczny i nie tworzy prążków. Tylny szew jest mocniejszy i twardszy i nadaje się do wszystkich ubrań, ale tworzy prążek.

Ludzie pytają też, co oznacza EDGE w dzianiu?

Termin „selvedge” określa lewą i prawą stronę dzianiny . Krawędź może składać się z jednego lub więcej ściegów. Ściegi brzegowe są wtedy pierwszym ściegiem (lub ściegami) i ostatnim ściegiem (lub ściegami) każdego rzędu.

Dodatkowo, dlaczego mój pierwszy rząd dzianin jest taki luźny? Pierwszy rząd jest zwykle dość luźny , wymaga wykonania większej liczby rzędów, zanim się zaciśnie, więc po prostu idź dalej. Jeśli użyjesz wstecznej pętli CO, spowoduje to naprawdę luźną i zapętloną krawędź, może to masz na myśli.

Jak w ten sposób zapobiec zwijaniu się brzegów dzianiny?

Aby zapobiec zwijaniu się krawędzi podczas robienia na drutach szalika, wybierz wzór ściegu, który się nie zwija , taki jak ścieg do pończoch, ścieg nasienny lub ścieg pleciony. Jeśli krawędzie nadal się zawijają , spróbuj dodać dodatkowy brzeg jednym z tych ściegów lub zastosuj podkład z tkaniny lub taśmę do szycia, aby utrzymać włókna na miejscu.

Dlaczego moje dzianiny są takie luźne?

Jeśli chodzi o napięcie na drutach , chcesz znaleźć szczęśliwy środek. Jeśli twoje ściegi dziewiarskiezbyt luźne, mogą spaść swoje igły lub utwórz zbyt luźne tkaniny. Jeśli są zbyt ciasne, możesz się spocić, wsuwając igłę w ścieg.

29 Znaleziono odpowiedzi na podobne pytania

Dlaczego moja dzianina zwija się po bokach?

Powód, dla którego się zwija, ma związek z samą strukturą szwów. Kiedy przerabiasz wzór, który ma oczka prawe i lewe po obu stronach , ta różnica w rozmiarze oczek nie ma znaczenia, ale gdy pracujesz dżersejem, gdzie wszystkie oczka prawe są po jednej stronie robótki, dzianie ma tendencję do zwijania się .

Jak zrobić na drutach krawędź do pończoch ze schludnym brzegiem?

Aby uzyskać ładną krawędź , w każdym rzędzie przerabiam do ostatniego oczka , a następnie zsuwam ostatnie oczko na lewo z nitką z przodu robótki (w skrócie "wyif"). W tym celu zamierzam zsunąć ostatnie oczko z włóczką z przodu robótki (wyif), więc najpierw muszę przełożyć włóczkę roboczą na przód.

Jak powstrzymać zwijanie się krosna dziewiarskiego?

Kiedy chcesz zapobiec zwijaniu się w tradycyjnym dzianiu , dodajesz ściegi do pończoch wraz ze ściegami dzianin . Stosując tę samą technikę można zachować krośnie dzianiny szalik z curling. Zróżnicowanie ściegów na drutach poprzez dodanie ściegów do pończoch stworzy stylowy i atrakcyjny szalik.

Czy Seed Stitch Curl?

Dzisiejszy post opisuje różne rodzaje dzianin – prążek, ścieg do pończoch, ścieg nasienny , ścieg mechowy – które są przystosowane do życia na krawędzi. Te wzory ściegów nie zwijają się, gdy nie są podparte wzdłuż jednej lub więcej krawędzi.

Dlaczego mój szalik z krosna się podkręca?

Poziome dzianiny lub rzędy pociągnie górną i dolną część połączyć ze sobą w kierunku przedniej części ściegu powodując zwijają się od dołu i z góry w dół. Pionowe dzianiny lub kolumny będzie ciągnąć każdy bok ściegu razem w kierunku tylnej części ściegu powodującej pracę zwijają pod po bokach.

Ile jest różnych ściegów dziewiarskich?

18 łatwych ściegów dziewiarskich, których możesz użyć do dowolnego projektu
  • Dzianinowy ścieg. Dzianinowy ścieg jest jednym z najbardziej podstawowych i prostych ściegów, jakich się nauczysz.
  • Ścieg pończochowy. Ścieg dżersejowy to jeden z najpopularniejszych, a zarazem łatwych ściegów dziewiarskich.
  • Ścieg Nasienny.
  • Ścieg lniany.
  • Ścieg Purl Ridge.
  • Ścieg siatkowy.
  • Ścieg bambusowy.
  • Ścieg żebrowy pasa kasety.

Czy ścieg w jodełkę się zwija?

Jodełka jest tak pięknym, klasycznym ściegiem, który często jest pomijany w dzianiu. Być może jednym z powodów, dla których nie widzimy tego więcej, jest to, że większość wzorów nie ma ładnego obramowania, a ścieg może mieć tendencję do zwijania się, jak robi to ścieg dżersejowy , ale mniej dramatycznie.

Co to jest ścieg mchu?

Ścieg mchu to wydłużona wersja ściegu nasiennego. Zamiast zmieniać wzór w każdym rzędzie (jak w przypadku ściegu nasion ), w przypadku ściegu mech przerabiasz 2 rzędy w tej samej kolejności oczek i oczek lewych, zanim je zmienisz. Nabrać nieparzystą liczbę oczek.

Jak wykańcza się lniane brzegi?

Aby oczyścić końca krawędzi, ścieg prosty cal około jednej ósmej do jednej czwartej cala od krawędzi, a następnie odwrócenie krawędzi mocy na linii szwu i ściegiem prostym przez dwie warstwy. Możesz również użyć podwójnie zagiętej taśmy ukośnej lub specjalnej taśmy do wykańczania szwów, aby zamknąć niewykończone krawędzie .

Co oznacza wykończenie krawędzi?

Wykończenie krawędzi to w zasadzie bardzo cienki rąbek, zwykle spotykany przy szyciu odzieży. Możesz również uzyskać ten sam efekt, zygzakiem krawędzi za pomocą maszyny do szycia. Ostatnią metodą jest zagięcie cienkiego rąbka wzdłuż krawędzi, a następnie złożenie go ponownie, aby nie były widoczne żadne surowe krawędzie .

Co to jest stopka łącząca krawędź?

Stopka dociskowa do ściegu krawędziowego , znana również jako stopka do ściegu w rowku lub stopka do łączenia krawędzi , może wykonywać wiele technik szycia, w tym ścieg krawędziowy , co oznacza nic więcej niż szycie bardzo blisko krawędzi materiału.