Czy Co powinien mieć okres?

Zapytany przez: Aurea Makukha | Ostatnia aktualizacja: 15 lutego 2020 r.
Kategoria: biznes i finanse branża wydawnicza
4,8/5 (2352 odsłon, 20 głosów)
Półprzewodniki, bezprzewodowe, komunikacyjne, start-upy. OriginallyAnswered: Czy Co powinno mieć za sobą kropkę? Konwencja brytyjska nie przewiduje używania kropek ze skrótami. Powinieneś podążać za stylem firmy, o której piszesz, lub stylu kraju, w którym się znajdujesz.

Pytanie brzmi, czy Ave powinien mieć okres?

Moderator okazjonalny. W BE skróty na ogół nie wymagają interpunkcji. Środkowa droga jest, jak beensuggested, aby zawierać kropkę (kropka) jeśli theabbreviation nie obejmuje pierwsze i ostatnie litery - Więc St Ave i nie tylko dlatego, że znaki interpunkcyjne areabbreviations.

Czy używasz kropek podczas skracania stanów? Tradycyjne skróty nazw stanów i prowincji zaczynają się wielką literą i kończą kropką . Dwuliterowe skróty usług pocztowych to wszystkie wielkie litery bez kropek . Nie są oddzielone przecinkami. Są używane tylko z adresami na listach, kopertach i paczkach do wysłania.

W związku z tym, czy umieszczasz kropki w akronimach?

Nie ma ścisłej zasady używania kropek ( kropek ) w akronimach . Nie widzisz NASA, BBC, orN.ATO często, ponieważ są one tak popularne / znajome. Jednak może trzeba umieścić okresy jeśli skrótem używasz nie jest zaznajomiony withreaders.

Czy używasz dwóch kropek w zdaniu zakończonym skrótem?

Ten jest dość prosty: nigdy nie podwajaj okresów . Jeśli zdanie kończy się na „itd.”, kropka w skrócie pełni podwójną funkcję, służąc jako kropka do zakończenia zdania . Jeśli jednak potrzebujesz innego znaku interpunkcji po skrót można umieścić go po tym okresie.

38 Znaleziono odpowiedzi na podobne pytania

Czy jest okres po pani?

Zauważ, że Miss nie jest skrótem, więc nie umieszczamy po nim kropki . Pani nie jest też skrótem, ale używamy kropki po nim — prawdopodobnie po to, by była spójna z panem i panią . Liczba mnoga od Mr. to panowie W większości formalnej prozy nie używamy tytułów, skróconych lub w inny sposób, w odniesieniu do osób.

Czy jest okres po Ltd?

2 odpowiedzi. Odnotowują pewne wyjątki amerykańskie (np. USA). Chicago Manual of Style określa jednak okres po podpisaniu przez Pana i Dr XYX kontraktu z ABDC, Ltd.

Jak piszesz adres ulicy?

Kroki
  1. Wpisz imię odbiorcy w pierwszym wierszu.
  2. Połóż list pod opieką kogoś innego (opcjonalnie).
  3. Wpisz adres lub numer skrytki pocztowej w drugim wierszu.
  4. Wpisz miasto, województwo i kod pocztowy w trzecim wierszu.
  5. Jeśli wysyłasz pocztę z innego kraju, wpisz w adresie „Stany Zjednoczone”.

Czy adres jest pisany wielką literą?

Rzeczowniki własne
Rzeczownik własny to rzeczownik specjalny lub nazwa używana w odniesieniu do konkretnej osoby, miejsca, firmy lub innej rzeczy. Nazwy ulic też zawsze pisanewielką literą (np. Main Street ). Nazwy firm i organizacji również powinny być pisane wielką literą , np. Nike i StanfordUniversity.

Czy dysk jest pisany wielkimi literami w adresie?

Skróć tylko aleję, bulwar i ulicę jako Ave.,Blvd. i St. w ponumerowanym adresie : Main Street Center isat 103 Main St. Przeliteruj słowa takie jak alley, drive , road, way i terrace jako część adresu lub imienia i nazwiska: Pracował na Burton Road Northwest i mieszkał pod adresem 200 Burton Road NW

Co oznacza CV w adresie?

Standardowe skróty adresów
ALY ALEJA
CV ZATOCZKA
CRK ZATOCZKA
CRES PÓŁKSIĘŻYC
XING PRZEJŚCIE

Jak piszesz miesiące w stylu AP?

Skróty miesięcy AP Style
Kiedy miesiąc jest używany z konkretną datą, należy skrócić tylko styczeń, luty, sierpień, wrzesień, październik, listopad i grudzień. Wszystkie pozostałe miesiące należy zawsze dokładnie podać. Ponadto wszystkie miesiące powinny być sprecyzowane, gdy są samotne lub samotne z rokiem.

Gdzie umieszczasz kropki w inicjałach?

Okres powinny być umieszczone po początkowym andafter większości skrótów. Uwaga: W przypadku, gdy skrót jest lastword w zdaniu, nie dodawać drugi okres.

Czy NASA to akronim?

Akronim " NASA " oznacza National Aeronautics and Space Administration. Termin aeronautyka pochodzi od greckich słów oznaczających „powietrze” i „żeglować”.

Czy CEO potrzebuje okresu?

CEO nie jest akronimem! W niedawnym poście Odnosiłem się do CEO jako akronimu, ale tak nie jest. CEO (od Chief Executive Officer) to inicjał, a nie akronim. Wepronounce każdą literę, tak jak robimy z bankomatu, LCD, andFDA.

Czy np. ma kropki?

Większość poradników stylu zaleca pisanie skrótów bez kropek . To nie jest źle do nich należą, ale to wygląda trochę staroświeckie tych dni. Jednak somestyle przewodnicy mówią, że „przykład” i „czyli” powinien mieć pełne przystanków. W skrócie: można pisać itp, czyli i np. z kropkami lub bez .

Czy WTF to akronim lub inicjał?

Jeśli ludzie faktycznie wymawiali WTF „dubya teeeff”, byłby to inicjalizm (skrót wymawiany przez przeliterowanie liter jedna po drugiej). W akronimie -madmilitary, WTF faktycznie mówi się „dubya tee eff” i funkcjonuje jako eufemizm (najwyraźniej w tych rzadkich przypadkach, w których należy przestrzegać przyzwoitości).

Gdzie się podziały okresy w USA?

Okresy użytkowania
Jednak w nagłówkach w stylu AP jest to „postalstyle” US (bez kropek ). A skrócona forma Stanów Zjednoczonych Ameryki to USA (bez kropek ).

Czy należy umieścić kropki między inicjałami?

Inne tytuły są czasem skracane w ten sam sposób: prof. Chomsky, sierż. Brytyjskie sprzyja użytkowania pomijając KROPKA w skrótów, które obejmują pierwszy i ostatni lettersof jednym słowem, tak jak pan, pani, MS, DR i St; Amerykańskie preferencje użytkowania (A) Pan, Pani, Pani, Dr i St., z kropkami .

Czy używasz przed akronimem?

W przypadku użycia przedimka nieokreślonego przed akronimem wybór formy (a lub an) zależy od wymowy, a nie od pisowni; innymi słowy, użyj a, jeśli akronim zaczyna się od spółgłoski, a jeśli zaczyna się od samogłoski: projekt UNICEF (a przed spółgłoską, jak w you )

Jak piszesz do nas w stylu AP?

AP Style utrzymuje, że należy używać kropek w skrócie dla Stanów Zjednoczonych w tekście. To USA (z kropkami). W nagłówkach skrót nie ma jednak kropek. To USA (bez kropek).