Czy trawa mondo i trawa małpi to to samo?

Zapytany przez: Rababe Pedra | Ostatnia aktualizacja: 1 kwietnia 2020 r.
Kategoria: dom i ogród inteligentny dom
4,8/5 (736 wyświetleń. 25 głosów)
O: Masz dwóch całujących się kuzynów rosnących w tym samym miejscu. Różnobarwna trawa małpi to Liriope muscari 'Variegata'. Krótsza, ciemnozielona roślina to trawa mondo , Ophiopogon japonicus. Oba wyglądają bardzo podobnie, ale liriope jest zwykle wyraźnie większy.

Biorąc to pod uwagę, jaka jest różnica między trawą mondo a liriope?

Liście trawy mondo są węższe niż liście liriope . Jagody trawy mondo są jasnoniebieskie, a jagody liriope są czarne. Łodygi kwiatowe liriope są zwykle dość efektowne i wystają ponad liście. Rośliny trawiaste Mondo są zazwyczaj krótsze niż liriope i mogą być ciemniej zielone.

Można też zapytać, ile czasu zajmuje rozłożenie trawy mondo? Standardowa trawa mondo osiąga dojrzałą szerokość do 1 stopy w ciągu roku lub dwóch, ale karłowata trawa mondo potrzebuje od dwóch do trzech lat w idealnych warunkach, aby osiągnąć rozpiętość od 3 do 4 cali.

Podobnie, pyta się, jaka jest inna nazwa trawy małpy?

Liriope muscari to gatunek nisko zielnych roślin kwitnących z Azji Wschodniej. Popularne nazwy w języku angielskim to duża niebieska lilyturf , lilyturf, border grass i monkey grass. Jest to roślina wieloletnia o zimozielonych liściach przypominających trawę i liliowo-fioletowych kwiatach, które jesienią wytwarzają jagody jednoziarniste na kłodzie.

Jak wygląda trawa mondo?

Podstawowy typ rośnie do około ośmiu cali wysokości, ale liście mają tendencję do wyginania się, co nadaje mu krótszy wygląd i prowadzi do pełniejszego, przypominającego trawnik wygląd . Trawniki z trawy Mondo nie wymagają koszenia, tolerują dość głęboki cień i są bardzo odporne na suszę.

38 Znaleziono odpowiedzi na podobne pytania

Jak często podlewasz trawę mondo?

Woda krasnoludek Mondo trawy dokładnie, gdy górna 1 do 2 cali ziemi staje się sucha, zwykle co 10 do 14 dni. Nigdy nie dopuszczaj do rozmoknięcia gleby, zamiast tego podlewaj wodę, aby była równomiernie wilgotna.

Dlaczego nazywa się to małpią trawą?

Trawa małpia to roślina okrywowa, która wygląda bardzo podobnie do trawy darniowej. Jest to powszechna nazwa liriope (Liriope muscari), ale jest również określana jako trawa graniczna.

Jak dbasz o trawę mondo?

Pielęgnacja : Trawa Mondo lubi być w pełnym cieniu i regularnie podlewać. Jeśli rośliny zaczną wyglądać na postrzępione, skosić lub strzyc wiosną przed pojawieniem się nowych stworzeń. Podziel, gdy kępy zarosną, i przesadź podziały od 6 do 8 cali od siebie. Sadzenie: Sadź trawę mondo od wiosny do jesieni w dobrze przepuszczalnej glebie.

Potrzebujesz cofnąć liriope?

Nie jest to konieczne , ale właściciele domów i ogrodnicy często przycinają liriope tuż przed wiosną, aby usunąć stare i postrzępione liście. Czas przycinania, zanim nowy wzrost zacznie się pojawiać na wiosnę. Przycięte liście są zazwyczaj dobrym kandydatem na kompost.

Jak pozbyć się trawy mondo?

Najprostszą i najskuteczniejszą metodą usuwania trawy małpiej jest ręczne jej usunięcie . Przekop się wokół małpy - grządka z trawy , bo samo wyrwanie roślinki nie pomaga. Wykop trawę za pomocą łopaty lub motyki ogrodowej. Po rozkopaniu terenu obficie go podlewaj, aby się zadławiło i resztki korzeni traw .

Jak powstrzymać rozprzestrzenianie się małpiej trawy?

Wykopanie małpiej trawy zapewni korzenie i pozwoli kontrolować rozprzestrzeniającą się przyrodę. Użyj łopaty lub łopaty, aby kopać wokół liriope. Wypełnij obszar wokół usuniętych roślin i nad ziemią plastikiem lub gazetą, aby pomóc stłumić dalszy wzrost.

Czy trawa małpi jest dobra na erozję?

Liriope muscari ( trawa graniczna, trawa małpi )
Znakomity do kontroli erozji . Liriope z wdziękiem wypełnia te miejsca, w których nic innego nie wyrośnie i wydusi większość chwastów. Tworzy doskonałe kontury do ogrodów formalnych i jest szczególnie odpowiednia do ogrodów południowych lub w zacienionych i suchych miejscach.

Czy trawa małpi lubi słońce lub cień?

Wszystkie trawy małpiaste należą do jednej z dwóch grup: rodzaju Liriope lub Ophiopogon. Ogólnie rzecz biorąc, wszystkie liriopy dobrze radzą sobie w przefiltrowanym słońcu do pełnego cienia i nie są wybredne w stosunku do gleby. Najpopularniejsza jest forma zbrylająca (Liriope muscari), która jest często używana do obrzeży.

Czy trawa małpi jest jadalna?

Pomimo relacji właścicieli zwierząt domowych o zatruciu trawy małpami , eksperci twierdzą, że nie ma dowodów sugerujących, że małpa trawa stanowi zagrożenie. Ekspert ogrodnictwa i autor Walter Reeves zauważa, że ​​chociaż nasiona Liriope – i inne części roślin – nie są trujące, mogą „wywoływać rozstrój żołądka, gdy są spożywane w dużych ilościach”.

Jak zachęcasz trawę do rozsiewu?

Nawozy organiczne lub mieszanka nawozu i kompostu ułatwiają pobieranie składników pokarmowych przez korzenie. Regularnie podlewaj nową trawę . Utrzymuj glebę wilgotną, aż nowa trawa stanie się widoczna. Podlewaj codziennie lub co drugi dzień, aby zapewnić nowym roślinom trawiastym centymetr wody tygodniowo.

Do czego służy trawa małpa?

Trawa małpia stanowi doskonałą okrywę gruntową na zacienionych obszarach, ponieważ rośliny te dobrze rosną w miejscach, w których inne rodzaje traw kochających słońce nie będą rosły, na przykład pod drzewami. Wypełnia zbocza, a jego gęste korzenie, które rozprzestrzeniają się pod ziemią, rosną w kępy, które zapobiegają spływaniu.

Jak odmłodzić trawnik?

Użyj grabi, aby usunąć martwą trawę i szorstkować glebę, a następnie zaaplikuj nowe nasiona za pomocą rozrzutnika lub rozrzutnika obrotowego. Pamiętaj, aby wcisnąć ziarno w ziemię za pomocą wałka do trawy lub delikatnych, równomiernie rozmieszczonych kroków. Staraj się również, aby obszar był wilgotny i nawoził go wysokofosforowym nawozem startowym do nasion.

Jak sprawić, by moja małpia trawa rosła szybciej?

Zastosuj ogólny nawóz 10-10-10 jesienią lub wczesną wiosną przed rozpoczęciem nowego wzrostu. Nawóz pomoże małpiej trawie szybciej pokryć większą powierzchnię. Użyj 1 funta na 100 stóp kwadratowych małpiej trawy . Woda po aplikacji, aby zmyć nawóz z listowia i pomóc w przeniknięciu do gleby.

Czy małpia trawa wraca co roku?

Po założeniu małpia trawa powoli się rozprzestrzenia, tworząc dywan z zielonych, łukowatych ostrzy o wysokości od 6 do 12 cali, które nie wymagają nawozu, rzadko są dotknięte owadami lub chorobami i wymagają przycinania tylko raz w roku .

Jaki rodzaj trawy mam?

Pomimo zdolności tolerowania upału, kostrzewa wysoka jest zwykle uważana za trawę chłodną . Na niektórych trawnikach płaty kostrzewy trzcinowej mogą wystawać i wyglądać jak trawiasty chwast. Ma również najszerszą blaszkę liściową i rośnie w pęczkach, więc nie zobaczysz go zbyt często używanego w mieszankach nasion.

Czy mogę używać Miracle Grow na trawie?

Miracle - Gro Water Rozpuszczalny Trawnik to szybki sposób na gęsty, zielony trawnik . Używaj z podajnikiem Miracle - Gro Garden Feeder, aby nakarmić do 4000 m2 na wszystkich rodzajach traw . Dzięki Miracle - Gro Twoja trawa może być ozdobą okolicy.

Czy trawa mondo jest trująca dla psów?

Niektóre rośliny, takie jak trawa mondo , mogą zostać • zabite przez psie chwast, więc uważaj, jakich roślin używasz tam, gdzie psy często „chodzą”.