Czy można połknąć acetonid triamcynolonu?

Zapytany przez: Tamala Mihailichenko | Ostatnia aktualizacja: 10 maja 2020 r.
Kategoria: styl i moda pielęgnacja skóry
4,1/5 (932 odsłon . 31 głosów)
Krem , balsam, maść lub spray do stosowania miejscowego triamcynolonu są przeznaczone wyłącznie do stosowania na skórę. Pastę dentystyczną triamcynolonu nakłada się bezpośrednio na owrzodzenie w jamie ustnej i pozostawia na miejscu. Nie należy połykać triamcynolonu miejscowo. Nie należy stosować tego leku na dużej powierzchni skóry, chyba że tak zalecił lekarz.

Podobnie ludzie pytają, czy triamcynolon można stosować doustnie?

Triamcinolone doustnie (przyjmowany doustnie) jest stosowany w leczeniu wielu różnych stanów, takich jak choroby alergiczne, choroby skóry, wrzodziejące zapalenie jelita grubego, zapalenie stawów, toczeń, łuszczyca lub zaburzenia oddychania. Triamcynolon może być również stosowany do celów niewymienionych w tym przewodniku po lekach.

Poza powyższym, jak długo trwa działanie acetonidu triamcynolonu? Zazwyczaj wystarcza cykl leczenia trwający siedem dni. Jeśli objawy nie ulegną poprawie po tym czasie (lub jeśli się pogorszą), ponownie porozmawiaj z lekarzem w celu uzyskania dalszych porad. Miejscowe kortykosteroidy, takie jak triamcynolon, nie powinny być stosowane przez długi czas lub na dużych obszarach ciała.

Następnie można również zapytać, czy można dodać triamcynolonu?

Jak stosować krem z acetonidem triamcynolonu. Używaj tego leku tylko na skórze. Nie używaj go na twarzy, pachwinach lub pod pachami, chyba że zaleci to lekarz. Podczas stosowania tego leku w pobliżu oczu należy unikać dostania się go do oczu, ponieważ może to pogorszyć lub spowodować jaskrę.

Czy acetonid triamcynolonu można stosować u dzieci?

przez Drugs.com Nie, nie używaj kremu sterydowego na pieluszkę u niemowląt. Triamcynolon jest silnym sterydem i nie powinien być stosowany u 1-letniego dziecka, chyba że zaleci to lekarz. Twój farmaceuta będzie mógł polecić bezpieczniejszy łagodny kortykosteroid / krem przeciwgrzybiczy .

39 Znaleziono odpowiedzi na podobne pytania

Dlaczego nie możesz użyć triamcynolonu na twarzy?

Unikaj używania tego leku na twarzy, w pobliżu oczu lub ust, lub na obszarach ciała, gdzie masz fałdy skórne lub cienką skórę. Obejmujące skórę, która jest traktowana z triamcynolonu miejscowego mogą zwiększać ilość leku pochłania wasze skóry, co może prowadzić do niepożądanych skutków ubocznych. Postępuj zgodnie z zaleceniami lekarza.

Jakie są skutki uboczne maści acetonidu triamcynolonu?

Typowe działania niepożądane kremu z acetonidem triamcynolonu obejmują:
  • zaczerwienienie skóry,
  • palenie,
  • swędzący,
  • podrażnienie,
  • nadmierna suchość,
  • peeling,
  • ścieńczenie skóry,
  • pęcherze na skórze,

Czy triamcynolon ma w sobie sterydy?

Krem triamcynolowy . Triamcynolon to steryd, który pomaga zmniejszyć stan zapalny w organizmie. Miejscowy triamcynolon (na skórę) jest stosowany w leczeniu stanu zapalnego i swędzenia spowodowanego chorobami skóry, które reagują na leki steroidowe . Dentystyczny w postaci pasty triamcynolonu podawania miejscowego stosuje się w leczeniu wrzodów jamy ustnej.

Czy możesz używać triamcynolonu na języku?

Jak stosować pastę acetonidu triamcynolonu. Nie stosować tego leku do oczu i na skórę. To ma być stosowany wyłącznie wewnątrz jamy ustnej. Do nałożenia pasty można użyć bawełnianego wacika.

Co robi maść z acetonidem triamcynolonu?

Acetonid triamcynolonu ( maść z acetonidem triamcynolonu ) (nazwy marek: Cinolar, Kenalog, Triderm) jest miejscowym (dla skóry) kortykosteroidem stosowanym w leczeniu stanów zapalnych spowodowanych stanami takimi jak: reakcje alergiczne, egzema i łuszczyca.

Jak często należy stosować triamcynolon?

W przypadku zaczerwienienia, swędzenia i obrzęku skóry: Do miejscowych postaci dawkowania (krem, balsam i maść): Dorośli – Nakładaj na dotknięty obszar skóry dwa do czterech razy dziennie. Dzieci — Nakładaj na dotknięty obszar skóry dwa do czterech razy dziennie.

Czy krem ​​z acetonidem triamcynolonu podnosi poziom cukru we krwi?

Miejscowe kortykosteroidy (w tym miejscowe stosowanie triamcynolonu ) cukrzyca. Kortykosteroidy mogą podnosić poziom glukozy we krwi poprzez antagonizowanie działania i hamowanie wydzielania insuliny, co skutkuje zahamowaniem obwodowego wychwytu glukozy i zwiększeniem glukoneogenezy.

Jak skuteczna jest maść z acetonidem triamcynolonu?

Użyciem produktów do stosowania miejscowego na wilgotną skórę jest najbardziej efektywne. Lekarz zaleci moc triamcynolonu w zależności od leczonego stanu lub choroby. Stosowany miejscowo triamcynolon może mieć moc od . 025 do 0,5 proc.

Czy triamcynolon jest taki sam jak hydrokortyzon?

Czy triamcynolon i hydrokortyzon to to samo ? Krem z acetonidem triamcynolonu i krem ​​z hydrokortyzonem to miejscowe (dla skóry) kortykosteroidy stosowane w celu łagodzenia stanu zapalnego skóry, swędzenia, suchości i zaczerwienienia spowodowanego wieloma stanami, takimi jak reakcje alergiczne, egzema lub łuszczyca.

Czy krem ​​z acetonidem triamcynolonu działa na ukąszenia owadów?

Umyć mydłem i wodą. Zastosuj fajne kompresy. Użyj leków przeciwhistaminowych, aby złagodzić swędzenie i zażywaj paracetamol na ból. Krem z 1% hydrokortyzonem może pomóc zmniejszyć swędzenie, ale zwykle nie jest tak skuteczny jak miejscowy kortykosteroid na receptę, taki jak acetonid triamcynolonu .

Jak długo trwa działanie sterydów miejscowych?

Lekarze zalecają odczekanie około 15 minut między zastosowaniem miejscowego kortykosteroidu a nałożeniem produktu nawilżającego. Pozwala to na prawidłowe wchłanianie sterydu . Według aktualnej wiedzy nie ma znaczenia, w jakiej kolejności je zastosujesz.

Czy triamcynolon jest bez recepty?

Acetonid triamcynolonu jest lekiem na receptę, który nie jest dostępny bez recepty ( OTC ). Zgodnie z prawem w USA nie można po prostu kupić triamcynolonu przez Internet.

Czy triamcynolon jest dobry na trądzik?

Krem z acetonidem triamcynolonu jest zwykle przepisywany w leczeniu swędzenia, zaczerwienienia, suchości i łuszczenia się z powodu różnych chorób skóry. Najczęstsze działania niepożądane związane ze stosowaniem kremu z acetonidem triamcynolonu to trądzik , wysuszenie lub pękanie skóry, swędzenie, pieczenie i zmiana koloru skóry.

Czy na twarz można stosować krem ​​z hydrokortyzonem?

Niektóre typowe schorzenia skóry, które wpływają na twarz, mogą ulec pogorszeniu przez hydrokortyzon , takie jak liszajec, trądzik różowaty i trądzik. Nie należy stosować na nadmiernie liczniku preparaty hydrokortyzonu na twarz, chyba że są one przepisane przez lekarza.

Czy możesz używać kremu sterydowego na twarz?

Nigdy nie nakładaj kremów do skóry z hydrokortyzonem na twarz, chyba że lekarz stwierdzi, że wszystko jest w porządku i przepisał ci na to receptę. To może mieć pewne problemy skóry twarzy gorzej - takie jak liszajec, trądzik różowaty i trądzik. Krem , maść lub balsam hydrokortyzonu maślan jest silniejszy i jest dostępny tylko na receptę.

Czy triamcynolon wspomaga wzrost włosów?

Acetonid triamcynolonu to lek kortyzonowy, który można wstrzykiwać w skórę głowy, aby poprawić niektóre rodzaje łysienia. Sterydy miejscowe mogą być również stosowane w celu zatrzymania postępu wypadania włosów i promowania zdrowego wzrostu włosów .

Czy acetonid triamcynolonu jest środkiem przeciwgrzybiczym?

Acetonid triamcynolonu śmietana i śmietanka nystatyna są miejscowe leki stosowane w leczeniu chorób skóry. Acetonid triamcynolonu stosuje się w celu łagodzenia zapalenia skóry, swędzenia, suchości i zaczerwienienia. Krem acetonidowy triamcynolonu jest miejscowym kortykosteroidem, a krem ​​nystatynowy jest lekiem przeciwgrzybiczym .