Jak wyłączyć piekarnik Whirlpool?

Zapytany przez: Josef Arboli | Ostatnia aktualizacja: 1 lipca 2020 r.
Kategoria: sprzęt AGD do domu i ogrodu
4,1/5 (9 628 wyświetleń, 22 głosy)
Jak zatrzymać samoczyszczący piekarnik Whirlpool?
 1. Naciśnij przycisk lub obszar klawiatury oznaczony „ANULUJ/WYŁĄCZ” — lub podobnym zwrotem — aby zatrzymać większość procesów w kuchence, w tym cykl samooczyszczania i gotowanie.
 2. Naciśnij dwukrotnie obszar klawiatury lub przycisk oznaczony „TIMER”, „TIMER SET/OFF”, „TIMER OFF” lub podobny, aby zatrzymać timer w większości modeli.

W związku z tym, jak wyłączyć piekarnik Whirlpool?

Jak zatrzymać samoczyszczący piekarnik Whirlpool?

 1. Naciśnij przycisk lub obszar klawiatury oznaczony „ANULUJ/WYŁĄCZ” — lub podobnym zwrotem — aby zatrzymać większość procesów w kuchence, w tym cykl samooczyszczania i gotowanie.
 2. Naciśnij dwukrotnie obszar klawiatury lub przycisk oznaczony „TIMER”, „TIMER SET/OFF”, „TIMER OFF” lub podobny, aby zatrzymać timer w większości modeli.

Następnie pojawia się pytanie, skąd mam wiedzieć, czy mój piekarnik Whirlpool jest wyłączony? Sprawdź element grzejny pod kątem dziur lub pęcherzy. Aby określić, czy element pieczenia nie ma zwarcia, użyj multimetru do sprawdzenia ciągłości elementu. Jeśli element pieczenia nie ma ciągłości, wymień go. Jeśli element do pieczenia jest zwarty, piekarnik może się nie wyłączyć .

Aby wiedzieć, jak wyłączyć piekarnik?

Naciśnij przycisk wyłączenia piekarnika na panelu sterowania opuszką palca. Przekręcić wyłącznik domu do jednostki wyłączone przez 30 sekund, a następnie włącz je ponownie.

Dlaczego mój piekarnik pozostaje włączony, kiedy go wyłączam?

Jeśli piekarnik nadal się nagrzewa po wyłączeniu , prawdopodobnie płyta sterowania jest uszkodzona. Jeśli tablica sterownicza jest uszkodzona, wymień ją. Czasami, jeśli element grzejny się wypali, może dojść do zwarcia do wnętrza piekarnika . Jeśli grzałka ma zwarcie, piekarnik nie zostanie wyłączony.

39 Znaleziono odpowiedzi na podobne pytania

Czy piekarniki Whirlpool wyłączają się automatycznie?

Jeśli wyświetli się „ 12 godzin”, piekarnik wyłączy się automatycznie po 12 godzinach.

Jak zresetować piekarnik Whirlpool?

Zresetuj zasilanie produktu:
 1. Wyłącz jednostkę, wyłączając wyłącznik(i) na jedną (1) minutę.
 2. Podłączyć jednostkę, włączając wyłącznik(i).
 3. Monitoruj piekarnik/zakres przez jedną (1) minutę, aby upewnić się, że kod błędu nie zostanie ponownie wyświetlony.
 4. Sprawdź działanie piekarnika.

Czy można wcześniej wyłączyć piekarnik samoczyszczący?

Czas wybrać zależy od stopnia zabrudzenia piekarnika. Po zakończeniu cyklu czyszczenia pozostawić piekarnik do ostygnięcia. Piekarnik wyłączy się automatycznie, gdy cykl czyszczenia jest skończona, ale nie będzie w stanie go otworzyć aż ostygnie do normalnej temperaturze pieczenia. Zetrzeć pozostałości popiołu wilgotną ściereczką.

Co oznacza loc na piekarniku Whirlpool?

panel sterowania jest zablokowany

Co się stanie, jeśli przestaniesz samooczyszczać piekarnik?

Nagromadzenie tlenku węgla
W szczególności to przypieczone i zwęglone potrawy powszechnie znajdujące się na dnie piekarnika mogą prowadzić do powstania tlenku węgla. Ta reakcja ma miejsce, gdy resztki jedzenia zaczynają się nagrzewać i palić podczas cyklu czyszczenia .

Jak działa piekarnik Whirlpool?

Jak podgrzać piekarnik Whirlpool?
 1. Naciśnij przycisk „Piecz” na panelu sterowania piekarnika. Na wyświetlaczu pojawi się temperatura „350”.
 2. Naciśnij przycisk „+” pod „Ustaw temperaturę/czas”, jeśli chcesz zwiększyć temperaturę z 350 stopni Fahrenheita.
 3. Naciśnij Start." Piekarnik wyda sygnał dźwiękowy, gdy osiągnie temperaturę wstępnego nagrzewania.

Jak zatrzymać sygnał dźwiękowy w piekarniku Whirlpool?

Aby zresetować piekarnik , odłącz go od zasilania i pozostaw odłączony przez co najmniej 30 sekund. Jeśli sygnał dźwiękowy zostanie wznowiony po ponownym podłączeniu kuchenki , konieczne będzie ustalenie przyczyny kodu błędu.

Dlaczego wentylator w moim piekarniku nadal działa po jego wyłączeniu?

Wentylator, który słychać, to w rzeczywistości wentylator chłodzący, który znajduje się za panelem sterowania. To nadal działać przez jakiś czas po tym, piekarnik został wyłączony, aby wspomóc proces chłodzenia. Wentylator zatrzyma się automatycznie, gdy piekarnik wystarczająco ostygnie.

Skąd mam wiedzieć, czy piekarnik jest wyłączony?

5 znaków, że Twój piekarnik jest na wyjściu
 1. Twoje ulubione przepisy nie wychodzą dobrze. To może nie być ty!
 2. Twój piekarnik gazowy nie świeci – problemy z pilotem. Kuchenki gazowe, w przeciwieństwie do elektrycznych, mogą być szczególnie niebezpieczne, gdy części się zużyją.
 3. Twój piekarnik elektryczny nie nagrzewa się.
 4. Blaty kuchenne palą się podczas gotowania.
 5. Twój piekarnik nie nadaje się do czyszczenia.

Jak długo trwa ostygnięcie piekarnika?

Ostygnięcie piekarnika po cyklu samooczyszczania może zająć od 30 do 90 minut.

Jak długo piekarnik pozostaje ciepły po wyłączeniu?

Czas zależy od temperatury na jaką został ustawiony piekarnik – może wynosić ponad godzinę dla nagrzanego piekarnika . Jednak wentylator jest dość cichy. Ponowne podgrzanie zależy od temperatury, jaką piekarnik musi osiągnąć. Dojście do 450 zajmuje około 10 minut.

Czy piekarniki wyłączają się automatycznie?

Większość piekarników i kuchni z dotykowym panelem sterowania zegarem wyłącza się automatycznie po 12 godzinach. Zaletą tego jest spokój ducha i oszczędność energii w przypadku przypadkowego pozostawienia piekarnika włączonego. Modele bez zegar lub nie mają automatyczne wyłączenie.

Czy można wyłączyć piec konwekcyjny?

Tak więc każdy piekarnik będzie miał te „prądy konwekcyjne ” ciepła i powietrza. Wentylator konwekcyjny wyschnie piekarnik znacznie szybciej, więc najlepiej upiec ciasteczka lub chleb bez konwekcji dalej. Większość pieców konwekcyjnych ma opcję włączenia lub wyłączenia wentylatora, dzięki czemu można wybrać odpowiednie środowisko pieczenia.

Jak wyłączyć wentylator piekarnika?

Jak wyłączyć wentylator w piecu konwekcyjnym?
 1. Wyłącz opcję konwekcji.
 2. Otwórz drzwi piekarnika podczas gotowania konwekcyjnego, aby wyłączyć wentylator.
 3. Wyłącz piec konwekcyjny i pozwól mu ostygnąć.
 4. Zmień ustawienie piekarnika na konwencjonalny, jeśli Twój piec konwekcyjny jest kombinacją konwencjonalno-konwekcyjną.

Co się stanie, jeśli zostawię piec włączony?

Piec został zaprojektowany do pracy w nieskończoność”, mówi Drengenberg. „Jeśli zostawisz go, i nie ma nic na piecu lub w pobliżu pieca, to prawdopodobnie pozostanie uruchomiony aż wrócisz,” mówi. Więc nic by się nie stało . A jednak główną przyczyną pożarów domów jest gotowanie bez nadzoru.

Jak odblokować sterowanie w piekarniku Whirlpool?

Aby zablokować panel sterowania , naciśnij i przytrzymaj LOCK przez 3 sekundy. Zaświeci się kontrolka nad blokadą . Aby odblokować panel sterowania , naciśnij i przytrzymaj LOCK przez 3 sekundy.